Köpek Memesi

From the blog

HS hastalığı kadınlarda daha fazla

HS hastalığı kadınlarda daha çok Ter bezi tıkanıklığı tedavisi

HS hastalığı kadınlarda, HS daha çok, Ter bezi tıkanıklığı tedavisi, Hidradenitis suppurativa, Kol altı, Kasık bölgesi iltihab, Şişkin abseler, Hanım HS

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Hidradenitis Suppurativayı Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Hidradenitis suppurativa, Ter bezi tıkanıklığı tedavisi çoğu zaman kol altı ve kasık çevresinde kendisini gösteren halk içinde köpek memesi olarak adlandırılan kronik bir deri hastalığıdır. Vücudumuzda üç ayrı bölgede bulunan erkin, apokrin ve sebaseöz salgı bezleri HS’nin en sevilmiş olduğu bölgelerdir. Cilt altında averaj bezelye büyüklüğünde şişlikler olarak kendini göstermektedir. Eğer bu şişlikler daha büyük ve çıkan bölgede ağrıya niçin oluyorsa iltihaplı hidradenitis suppurativa denilmektedir. Çoğunlukla kan çıbanı ve abse şeklinde olan hidradenitis suppurativa salgı bezlerinin bulunmuş olduğu bölgenin yanı sıra genital bölgede de çıkabilmektedir. HS’nin tanısı oldukca zor koyulan ve hastaların yaşam standardını düşüren, toplumsal yaşamdan uzaklaştıran ve depresyona kadar kişiyi sürükleyen bir hastalıktır.

   Kimler Hidradenitis Suppurativa Adayıdır?

HS, erkeklere ölçme ile hanımlarda daha çok görülen ve neredeyse her yaş grubunda meydana gelmektedir. Hidradenitis suppurativa 20-25 yaş içinde ki kişilerde yaygın olarak kendisini göstermektedir. Ter bezi tıkanıklığı tedavisi İlerleyici bir hastalık olan HS, vakit içinde daha oldukca ağırlaşarak vücutta yayılmak gösterebilmektedir. İltihaplı ve içe dönük olan hidradenitis suppurativa bir süre sonrasında açılarak fena kokulu irinini dışarı atabilmektedir. Haftalarca yada aylarca devam eden bu hastalık vücutta keloid isminde olan izler bırakarak iyileşme evresini tamamlamaktadır. 2019 verilerine nazaran, hidradenitis suppurativa ortalama olarak toplumda her 100 kişinin 1’nde görülmektedir.

   Hidradenitis Suppurativa Kaç Aşamada Görülür?

Ter bezi tıkanıklığı tedavisiHidradenitis suppurativa doğrusu köpek memesi hastalığı vücudumuzda üç aşama olarak kendini göstermektedir. HS’nin birinci aşamasında bir yada birden fazla iltihap oluşumu meydana gelmektedir. Ter bezi tıkanıklığı tedavisi İkinci aşamada ise deri altında birbirine oluşturulan tünellerin yanı sıra devamlı tekrarlayan apseler mevcut olmaktadır. Bu evrede birden oldukca lezyonlar bulunurken vücutta oluşan yara izlerinde belirginlikler görülmektedir. HS’nin son aşamasında ise yara ve apseler vücutta yaygınlık göstermiş ve hastalık ilerlemiştir. Vücudumuzun kol altı bölgesinde yada kasık çevresinde oluşumu olduysa HS hareket esnasında işlev yitirilmesine niçin olmaktadır.

Ter bezi tıkanıklığı tedavisi